Ciasteczka

Nasze usługi

Ikona jakość

Projektowanie Ogrodów

W ciągu ostatnich kilku lat pomagamy naszym klientom, świadcząc usługę projektowania ogrodów w każdym aspekcie - od koncepcji po zamówienie roślin. Czasami po prostu trzeba zaktualizować granice rabat, nadać im nowe życie, a nawet zacząć od nowa z nowymi nasadzeniami, nawierzchniami i unikalnym pomysłem na Twoją przestrzeń. Dużo osób przychodzi do nas tylko po projekt ogrodu i jest to coś, co bardzo lubimy robić; możliwość pracy w różnych warunkach siedliskowych, z roślinnością, możliwość stworzenia unikalnego planu nasadzeń, który przyniesie lata przyjemności właścicielowi ogrodu.

Oferta obejmuje tworzenie projektów:

1

Ogrodów przydomowych

2

Zieleni wokół firm i instytucji

3

Zieleni na osiedlach, przy obiektach sportowych, rekreacyjnych, handlowych

4

Nasadzeń zieleni przyulicznej minimalizującej skutki zanieczyszczenia

5

Zieleni we wnętrzach dla biur, obiektów handlowych, domów prywatnych i innych budynków

6

Zieleni na balkonach, tarasach, w ogrodach zimowych

7

Parków i zieleńców, placów zabaw

8

Ogrodów wertykalnych

9

Ogrodów na dachach

10

Rekonstrukcji założeń ogrodów zabytkowych

11

Zieleni ochronnej

12

Zieleni przy obiektach przemysłowych

Przykładowe projekty techniczne

Projekt rabaty
Projekt rabaty
Projekt rabaty
Projekt rabaty
Projekt rabaty
Wymiarowanie ogrodu
Projekt nawierzchni
Projekt ogrodzenia
Oświetlenie
Projekt nasadzeń

Zobacz nasze portfolio

Ikona jakość

Realizacja ogrodów

W procesie realizacji ogrodu współpracujemy z zaufanymi firmami zajmującymi się: zakładaniem ogrodów, oświetleniem, zakładaniem automatycznego nawadniania, tworzeniem nawierzchni ogrodowych, które będą budować Twój ogród w najwyższym standardzie.

Realizacja usługi wykonania ogrodu odbywała się na podstawie własnego projektu lub na zlecenie. Cena usługi waha się w zależności od wielkości ogrodu, terenu zieleni, ceny materiałów, czasu wykonania usługi, złożoności projektu, użytych materiałów i warunków technicznych.

Ikona jakość

Projekt ogrodu przez Internet

Projekt ogrodu przez Internet jest opłacalnym sposobem na zaprojektowanie Twojej przestrzeni przez wykwalifikowanych specjalistów, a także może być niezwykłym prezentem dla rodziny i przyjaciół. Unikniesz w ten sposób błędów, które są często popełniane przez amatorów ogrodnictwa.

Jak to działa?

To proste. Wyślemy do Ciebie formularz z prośbą o podanie nam szczegółów terenu przeznaczonego do zagospodarowania. Możesz wysłać wypełniony formularz z powrotem przez e-mail, w tym fotografie swojego ogrodu oraz mapę geodezyjną do celów projektowych pobraną z Urzędu Miasta bądź stworzony przez Ciebie własny plan posesji z podanymi wymiarami i naniesioną roślinnością. Zamiast formularza możesz od razu wypełnić ankietę, dostępną na naszej stronie.

Ile to kosztuje?

Możesz liczyć na conajmniej 15% zniżki. Jednak koszt zależy od wielkości ogrodu. Wszystkie ogrody wyceniane są indywidualnie.

Drobnym drukiem

 1. Przed przystąpieniem do projektowania pobierany jest zadatek w wysokości 30 % ceny projektu ogrodu. W razie odstąpienia od umowy przez klienta zadatek nie jest zwracany.
 2. Na początku z klientem omawiana jest koncepcja ogrodu. Klient ma 3 dni na wniesienie uwag i poprawek do koncepcji. Brak uwag i poprawek będzie świadczył o tym, iż koncepcja jest gotowa do stworzenia ostatecznego projektu ogrodu.
 3. Faktury wysyłane są na tydzień przed dostarczeniem projektu i wymagają płatności przed wysłaniem projektu do Ciebie.
 4. Projekt wysyłany jest przez Internet. Za wydrukowanie projektu trzeba dodatkowo zapłacić.
 5. Projekt pozostaje własnością firmy Tuin do momentu otrzymania płatności.
 6. Twoje dane osobowe nie będą udostępniane innym osobom.
Ikona jakość

Inwentaryzacja dendrologiczna

Firma Tuin oferuje pełny zakres usług związanych z inwentaryzacją zieleni. Usługa inwentaryzacji wchodzi w skład wykonania projektu ogrodu, jednak można zamówić ją także indywidualnie. Jest to zalecane głównie dla dużych przestrzeni takich jak parki lub większe zieleńce.

Inwentaryzacja składa się z dwóch części:

 1. Graficznej przedstawiającej lokalizację drzew i krzewów na mapie oraz inne elementy małej architektury ogrodowej, z oznaczeniem numerycznym, odpowiadającym tabeli z części opisowej.
 2. Opisowej zawierającej:
  • nazwy drzew i krzewów w języku polskim i łacińskim,
  • pomiary dendrometryczne, dla drzew - określenie obwodu pnia, wysokości oraz średnicy korony, dla krzewów - określenie powierzchni terenu oraz wysokości,
  • określenie stanu sanitarnego drzew i krzewów,
  • uwagi dotyczące pielęgnacji, zalecenia wycinki, przesadzenia,
  • określenie nazwy obiektów małej architektury ogrodowej wraz z uwagami technicznymi.
 3. Dodatkowo inwentaryzacja może zawierać:
  • dokumentację fotograficzną,
  • określenie wieku drzewostanu na podstawie metody prof. L. Majdeckiego,
  • tabelę z preliminarzem opłat za ewentualne wycięcie drzew i krzewów,
  • listę drzew do usunięcia bez naliczania opłat oraz kwalifikujących się do przesadzenia.

W imieniu Inwestora na podstawie pełnomocnictwa możemy pozyskać decyzję administracyjną na wycinkę drzew i krzewów lub ich przesadzenie. Możemy również przygotować szkic wniosku o wycinkę drzew i krzewów.

Ikona jakość

Inne usługi

Konsultacje

Firma świadczy także usługi z zakresu profesjonalnego doradztwa i konsultacji z zakresu projektowania, wykonywania oraz pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni. Dzięki długoletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc Państwu w każdym aspekcie Waszego ogrodu. Możemy doradzić między innymi w doborze szaty roślinnej, uporządkowaniu ogrodu, pielęgnacji, przebudowie ogrodu a nawet w zakupie roślin lub zamówić je za Państwa.

Nadzór autorski

Jeżeli masz już projekt ogrodu i potrzebujesz pomocy w jego wykonaniu, możesz skorzystać z usługi - nadzór autorski. Obejmuje ona zakup i rozstawienie roślin oraz inncyh niezbędnych materiałów do budowy ogrodu, kontrole prac na budowie, odbiór robót budowlanych, ewentualne rozwiązywanie zaistniałych problemów.